Zastosowanie rozdrabniacza do warzyw

Rozdrabniacz do warzyw nie jest sprzętem niezbędnym w domowej kuchni, ale z całą pewnością bardzo przydatnym. Każda pani domu wie, że nieustanne krojenie warzyw bywa naprawdę męczące, szczególnie, jeśli przygotowujemy dużą sałatkę na spotkanie rodzinne. W takim przypadku szczególnie warto skorzystać z rozdrabniacza, który ułatwi przygotowywanie posiłków nie tylko na specjalne okazje, ale również na co dzień.

Maszyna, które sieka i kroi warzywa

Rozdrabniacz nie jest szczególnie dużym urządzeniem i nie zajmie całego blatu, więc nawet osoby mieszkające w blokach lub kamienicach z powodzeniem mogą zdecydować się na zakup rozdrabniacza. Maszyna kroi i sieka warzywa i owoce, więc w minutę możemy przygotować sałatkę owocową dla rodziny, bez męczenia się z dokładnym krojeniem na małe kawałki. Niektóre firmy oferują także modele, które nie tylko posiekają warzywa, ale także rozkruszą lód. Jeśli nie lubimy bawić się z rozdrabnianiem lodu, z pewnością ta opcja będzie przydatna.

rozdrabniacz do warzyw

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/szatkownica_do_warzyw_mkj2-250_bez_tarcz_tnacych.png

Rozdrabniacz do warzyw – wiele zastosowań

Warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w lepsze modele, które siekają nie tylko warzywa i owoce, ale również na przykład orzechy, które mogą stanowić świetne uzupełnienie wszystkich sałatek. Niektóre rozdrabniacze mają również funkcję robienia soków. To bardzo przydatne, ponieważ regularnie pite soki ze świeżo wyciskanych owoców wpływają korzystnie na nasze zdrowie i sprawiają, że mamy piękny, promienny wygląd. Szczególnie popularne są obecnie tzw. “zielone soki”, czyli takie, do których dodajemy warzywa lub zielone owoce. Smaczne kompozycje stworzymy przy użyciu jarmużu, gruszek, winogrona, kiwi, a nawet selera naciowego. Rozdrabniaczem z kolei możemy przygotować sałatkę do obiadu, wykorzystując do tego pomidory, ogórki, sałatę pekińską lub rzymską i rzodkiewki. Dodatkowo możemy zrobić wyciskany sok marchwiowy (pod warunkiem, że mamy naprawdę solidny model rozdrabniarki, ponieważ marchew jest bardzo twarda i tańsze modele mogą sobie z nią nie poradzić). Co ciekawe, możemy również rozdrabniać ziemniaki na placki ziemniaczane.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl