Home Przemysł Zaopatrzenie budynków w instalacje przemysłowe

Zaopatrzenie budynków w instalacje przemysłowe

written by klaudiusz 16 lutego 2016
Instalacje przemysłowe

Fabryki, mniejsze i większe zakłady produkcyjne – każde z nich łączy jedno- konieczność zaopatrzenia owych budynków w instalacje przemysłowe. Oczywiście rodzaj zainstalowanej instalacji może różnić się w zależności od przeznaczenia danego zakładu lecz można również wyodrębnić takie typy instalacji które znajdziemy w każdym miejscu. Jedną z takich instalacji, które spotkamy więcej niż w jednym zakładzie to instalacja wentylacyjna.

Wentylacja

Spełnia ona więcej niż jedno zastosowanie. Pozwala na bezpieczne i zdrowe użytkowanie pomieszczeń, która dzięki swemu działaniu pozwala na dokładne wywietrzenie pomieszczeń produkcyjnych, co jednocześnie wpływa na prawidłowe warunki BHP pracy. Inną zaletą wentylacji to unikanie niechcianych pleśni i zawilgoceń. Kolejną instalacją również wpływającą na bezpieczeństwo to czujniki gazu, czadu i innych związków mogących wpłynąć na zdrowie lub życie pracowników. Czujniki gazu również łączą się z kolejną instalacją jaką jest  gazowa.

Instalacje przemysłowe

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/wp-content/uploads/2016/07/Projektowanie-instalacji-technologicznych.jpg

Instalacje przemysłowe

Instalacje przemysłowe to również system kanalizacyjny, grzewczy jak i elektryczny. Instalacje przemysłowe mogą również obejmować na przykład wsparcie maszyn produkcyjnych poprzez montaż kompresora jeśli takowe maszyny wymagają takiej pomocy. Wszelkiego rodzaju instalacje przemysłowe to sprawa konieczna w każdego rodzaju fabryce czy zakładzie pracy. Bez instalacji nie funkcjonowała by produkcja, tak samo jak i bezpieczeństwo pracowników byłoby zagrożone. Stąd głównymi kosztami jakie przyjdzie ponieść przez właścicieli, kierowników, zarządców i innych osób chcących stworzyć doskonałe miejsce produkcyjne będą właśnie koszty związane z przeróżnymi rodzajami instalacji. Warto również wspomnieć iż proces ich tworzenia musi być ułożony tak, by żadna poprzednia instalacja nie przeszkadzała w wykonaniu kolejnej. Oraz aby zapewnić przed ich wykonywaniem wszystkie niezbędne dokumenty, pozwolenia oraz projekty potrzebne w czasie zakończenia robót do ich odbioru.

1 comment

You may also like

1 comment

Teodor 11 lipca 2016 at 13:27

Pracowałem jako marketingowiec w biurze inżynierskim w Krakowie, który zajmował się szeroko pojętną instalacją przemysłową, poczynając od samego projektowania po wdrażanie i instalację maszyn, urządzeń przemysłowych czy linii produkcyjnych. Strasznie ciężka praca wymagająca, naprawdę ogromnej ilości wiedzy i doświadczenia. 

Leave a Comment