Zadania menedzera produktu

Współczesna gospodarka stawia przed managerami bardzo wielkie wymagania. Z jednej strony zarządy firm oczekują realizacji wyników, niekiedy niezwykle wyśrubowanych a czasem nawet nierealnych. Z innej części zasady odpowiedzialnego społecznie biznesu nakładają obowiązek etycznego zachowania i unikania wątpliwych moralnie zachowań.

Jest więcej ludzki wymiar problemu. Manager, którego znaczeniem jest kierowanie siecią sprzedaży, musi zabiegać o personel na końcu, na ile jest obecne możliwe. Ciągłe rotacje niezadowolonego personelu nie ułatwiają w praktyk zadań biznesowych, mało tego, mogą utrudniać kolejne rekrutacje w przyszłości.

Dużym udogodnieniem w takiej konfiguracji są nowe systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem. Dane, jakie gromadzą i wykorzystują, znacząco przyspieszają procesy decyzyjne. Mogą na przykład być ewidencji urlopów. Cyfrowa obróbka wniosków urlopowych i absencji na bieżąco pokazuje stan osobowy. Dzięki temu rola, której obowiązkiem jest zarządzanie siecią sprzedaży, w każdej chwili wie, ile osób jest tych w pracy a ile osób chce nieobecność.

Jednak nowe oprogramowanie erp toż nie tylko ewidencja absencji. Gromadząc dane finansowe znacząco przyspieszają pracę działów księgowości. Dzięki temu instytucja korzysta na bieżąco przygotowaną dokumentację podatkową, łatwo tez określić ewentualny efekt i związek kosztów w generowanym przychodem. Systemy te potrafią jeszcze przetwarzać informacje dotyczące sprzedaży i właśnie je myśleć, podając prawdziwe dane. Dowiemy się z nich, ze na przykład szczyt zainteresowania klientów wychodzi na piątkowe popołudnia, i we wtorkowe ranki jest odpowiedni. Dzięki temuż potrafimy odpowiedni zaplanować grafik dla gości oraz dać pełną obsadę w najbardziej trudnych sprzedażowo godzinach. Możemy też wprowadzić ciekawe promocje, aby przyciągnąć klientów w martwych czasach. To wszystko jest jednemu- podnosi zarządzanie sprzedażą na ogromniejszy poziom, pomaga mieć mniejszymi zasobami lepsze wyniki. Niezależnie, czy manager jest na tyle dobry umysł i odpowiednią wiedzę, by sprawiać to własnoręcznie, czy wykorzystuje nowe oprogramowanie.