Home Technika Zaawansowana księgowość w firmie – program do księgowości

Zaawansowana księgowość w firmie – program do księgowości

written by klaudiusz 10 lutego 2016
program do księgowości

Księgowość to jeden z najważniejszych działów w każdej firmie. Czasem też usługi z tego zakresu mogą być zlecane zewnętrznym firmom w ramach outsourcingu. W każdym przypadku ogromne znaczenie ma wysoka jakość usług, gdyż od tego zależy prawidłowe działanie firmy, poprawne rozliczenia z kontrahentami, pracownikami i różnymi podmiotami. Prawidłowe prowadzenie księgowości może mieć również duże znaczenie dla zgodności działań z przepisami prawnymi.

Co jest potrzebne do prowadzenia księgowości?

Niewątpliwie, ogromne znaczenie dla profesjonalnego prowadzenia księgowości w firmie ma profesjonalizm kadry zajmującej się księgowością. Osoby, które posiadają wiedzę i doświadczenie, a także znakomicie orientują się w aktualnych przepisach prawnych będą w stanie sprawnie prowadzić księgowość firmy. Jeśli firma posiada własny dział księgowy, ważne jest również regularne szkolenie personelu.

Jednak zasoby ludzkie to nie wszystko, co jest ważne w prowadzeniu księgowości firmy. Istotne jest również odpowiednie zaplecze do prowadzenia księgowości, a dzisiaj są to przede wszystkim odpowiednie systemy informatyczne. Odpowiedni program do księgowości pozwala na znaczne ułatwienie i przyspieszenie pracy. Często program taki składa się z wielu modułów i firma może wybrać te, które są jej aktualnie potrzebne.

badanie-potrzeb-1200x667-1

źródło: http://www.comarch-polkas.pl/wp-content/uploads/2015/07/badanie-potrzeb-1200×667.jpg

Na co zwrócić uwagę?

Dobry program do księgowości to program dość wszechstronny, pozwalający na integrację wielu zadań, aczkolwiek wiele programów jest wyspecjalizowanych do konkretnych zadań, na przykład do fakturowania. Dzięki takiemu wyspecjalizowaniu program zapewnia mnogość zaawansowanych funkcji, a jednocześnie powinien być intuicyjny i prosty w obsłudze. Często przydatna jest również możliwość korzystania z baz danych wbudowanych w program, czy tworzenia własnych – np. wykazu kontrahentów.

W przypadku oprogramowania do obsługi księgowości, jak i jakiegokolwiek innego oprogramowania dla firm bardzo ważna jest dostępność aktualizacji (zwłaszcza aktualizacji bezpieczeństwa) oraz dostęp do rozbudowanej pomocy technicznej. Pomoc taka może okazać się niezbędna zwłaszcza na etapie wdrażania programu lub jego nowych modułów w firmie. Szybka i fachowa pomoc techniczna pozwoli na rozwiązanie wielu problemów, co jest szczególnie cenne, kiedy trzeba szybko wykonać zadanie i nie można sobie pozwolić na dłuższy zastój w pracy.

0 comment

You may also like

Leave a Comment