Wychowanie dziecka blog

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zbierają się, znów wywracają i właśnie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Oraz to nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak stworzyć, by nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają każdych rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki także zagraniczne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w drugiej torbie, to wyjaśnienia nie właśnie dla zdesperowanych. Stan to wszak nie ale wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykorzystują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto być przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były poważne, ale również zbudowane z prawdziwych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko zrobi w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej wesprzeć w wszelkim stopniu utrzymać ten czynnik prezencji.

Jeśli fryzura jest skłonna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i sile - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze i skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od tamta.