Wybor kasy fiskalnej zwroc uwage na funkcjonalnosc

Ze względu na wprowadzony przez ustawodawcę obowiązek posiadania kasy fiskalnej przez każdy podmiot zajmujący się sprzedażą usług lub towarów każdy, kto zamierza prowadzić sklep spożywczy, warsztat samochodowy, punkt dorabiania kluczy czy prywatny gabinet lekarski, musi zaopatrzyć się w takie urządzenie. Brak kasy fiskalnej wiąże się z wysokimi karami nałożonymi przez ustawodawcę, których egzekwowaniem zajmują się podmioty kontrolujące rynek.

Funkcjonalność

Jeśli więc nie mamy innego wyjścia, na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu? Uważam, że najważniejsza będzie tu funkcjonalność kasy fiskalnej. Jest rzeczą niezmiennie ważną, aby jej obsługa była dla pracowników intuicyjna, żeby nie paraliżowała działalności, oraz żeby jak najrzadziej ulegała awarii. Nie działająca kasa nie uchroni nas niestety przed karą finansową w przypadku kontroli. Kontroler nie będzie też brał pod uwagę narzekań pracownika na trudności w obsłudze kasy. Rozwiązanie tych problemów leży po stronie przedsiębiorcy i to on będzie ponosił finansowe konsekwencje, jeśli ich nie rozwiąże.

Cena

grupa-wolff.eu granulatoryGranulatory - Suszarnie - Chłodnice / GRUPA WOLFF

Oczywiście większość właścicieli sklepów i innych firm zajmujących się sprzedażą towarów lub usług przy zakupie pierwszej kasy fiskalnej kieruje się przede wszystkim ceną. Cena to ważny czynnik, jednak w mojej opinii nie najważniejszy. Przed zakupem kasy warto przetestować jej działanie. Sprawdzić, czy samemu będzie się umiało ją obsłużyć i ewentualnie wyjaśnić pracownikom jak powinni ją obsługiwać. Jeśli sami nie będziemy w stanie tego urządzenia rozpracować – możemy być pewni, że również osoby przez nas zatrudnione będą z tym miały problem.

kasy fiskalne kraków

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_elzab_delta_max_20_479_plu_z_interfejsem_sieci_lanjasna.jpg

Cena i jakość

Na funkcjonalność kasy fiskalnej składa się nie tylko proces jej obsługi, ale również rozmiar, dostępność usług serwisowych, czy szybkość, z jaką będziemy w stanie wymienić rolkę papieru do drukowania paragonów. Wszystkie te czynniki warto wziąć pod uwagę i dokładnie przetestować zanim wydamy pieniądze. W sprzedaży znajduje się tyle modeli kas, że jeśli odpowiednio przyłożymy się do poszukiwań tego właściwego, uda nam się pogodzić cenę z jakością. Dlatego warto słuchać rad innych użytkowników takich urządzeń, czytać opinie na forach internetowych i specjalistyczne artykuły na ten temat. Nawet jeśli nie jest to szczególnie pasjonujące zajęcie w dłuższej perspektywie bardzo nam się to opłaci. W autoryzowanych sklepach jak np. kasy fiskalne kraków, z pewnością profesjonalna obsługa wyjaśni i doradzi wybór najodpowiedniejszej kasy fiskalnej.