Home Technika Współczesne rozwiązania dla firm

Współczesne rozwiązania dla firm

written by klaudiusz 14 marca 2016
cloud computing erp

wentylacje przemysłowe

O ile jednoosobowa firma może być kierowana i zarządzana przez właściciela, korzystającego tylko z kalendarza, o tyle w wypadku dużych organizacji niezbędne jest wsparcie nowoczesnych technologi. Dział produkcji musi mieć informacje pochodzące z działu zamówień, do księgowości powinny spływać dane z pozostałych jednostek. Do szefów departamentów- kluczowe dane z całej firmy.

Efektywne zarządzanie wszystkimi zasobami przedsiębiorstwa

ERP ( ang. enterprise resource plannig) oznacza metodę efektywnego zarządzania wszystkimi zasobami przedsiębiorstwa. Termin ten jest jednocześnie określeniem nowoczesnych systemów informatycznych, które takie zarządzanie ułatwiają. Systemy te służą do gromadzenia kluczowych danych oraz przetwarzania ich- w skali jednej firmy jak również w skali grupy powiązanych ze sobą przedsiębiorstw. Dodatkowo, mogę one obejmować wszystkie szczeble zarządzania lub tylko ich część.

cloud computing erp

źródło: http://www.comarch-polkas.pl/wp-content/uploads/2016/02/Comarch-translator.jpg

System mobilny działający w chmurze

Cloud computing erp to system mobilny działający w chmurze. Daje on użytkownikowi niespotykane dotąd możliwości. Umożliwia dostęp do danych z każdego miejsca na świecie- a jedynym kryterium ograniczającym jest dostęp do internetu. Nie potrzebujemy żadnych licencji, programów, instalacji. System zapewnia niezwykłe bezpieczeństwo informacji, bowiem dane źródłowe nie są przechowywane na jednym, konkretnym serwerze lub komputerze. Są one przetwarzane przez infrastrukturę usługodawcy i tam przechowywane. Co ważne zapewnienie wysokiej stabilności i bezpieczeństwa danych należy do obowiązków usługodawcy. Mamy możliwość ograniczenia kosztów na energię elektryczną- nie musimy posiadać klimatyzowanej serwerowni, ani dodatkowych komputerów.

Dostawcy

Istnieje wielu dostawców tego typu oprogramowania. Poczynając od niedużych firm informatycznych aż do największych potentatów rynku informatycznego. Posiadają oni zróżnicowaną ofertę, którą każda z zainteresowanych zakupem firm może dostosować do siebie. Cloud computing erp to system mobilny działający w chmurze, którego ogromną zaletą jest skalowalność- czyli elastyczność w doborze zakresu usługi, zużyciu zasobów.

0 comment

You may also like

Leave a Comment