Uziemienie aktywne

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym składnikiem w przemyśle i transporcie łatwopalnych alkoholi oraz oryginalnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny koncentruje się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie podchodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych racja tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, i nawet początki to całkowicie realne niebezpieczeństwo, którego osobę ma każdy zdrowo myślący gość oraz przedsiębiorca w sferze.

Tutaj z pomocą przychodzą nam mechanizmy oraz sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich służenie w treści zmniejsza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do celu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbytu istnieje spora liczba ich charakterów - kleszczowe, przykręcane śrubami, umieszczane w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają oraz na monitorowanie uziemienia w momencie rzeczywistym. W powiązaniu z własnymi urządzeniami potrafią nie dopuszczać do dozowania produktu lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką ofertę, zamykając zawór czy wlew, co jest unikalne w wypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego typu rozwiązania powszechnie przyjmuje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach działających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do wszystkiego ograniczenia proces zakładania się powierzchni materiałem. Pewno więc uczynić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Wynika toż nie tylko urządzeń, ale także pojemników i zbiorników oddanych do przechowywania w/w materiałów.