Home Bez kategorii Urzadzenia fiskalne to zoobowiazanie kazdego wlasciciela firmy

Urzadzenia fiskalne to zoobowiazanie kazdego wlasciciela firmy

written by klaudiusz 15 grudnia 2016

Nastał moment w których urządzenia fiskalne są obowiązkowe przez prawo. Są to urządzenia elektroniczne, służące do rejestracji dochodu oraz sumy podatku należnego ze sprzedaży niehurtowej. Za ich brak przedsiębiorca może zostać ukarany znaczną karą finansową, która znacznie przerasta jego profit. Nikt nie chce więc ryzykować inspekcji i grzywnej.
Nierzadko zdarza się, że działalność gospodarcza prowadzone jest na ograniczonej powierzchni. Właściciel zbywa swoje artykuły w sieci, a w sklepie głownie je składuje więc jedyna wolna powierzchnia to ta, gdzie znajduje się biurko. Urządzenia fiskalne są jednak wtedy tak samo wymagane jak w przypadku sklepu zajmującego dużą powierzchnię handlową.
Tak samo jest w sytuacji osób, które działają niestacjonarnie. Ciężko wyobrazić sobie, że przedsiębiorca przenosi się z dużą kasą fiskalną i całym zapleczem koniecznym do jej pełnego użycia. Są dostępne na rynku, urządzenia fiskalne przenośne. Mają one niewielkie wymiary, wytrzymałe baterie i prostą obsługę. Kształtem przypominają terminale do płacenia kartą płatniczą. Czyni to z nich idealne rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy zoobowiązani jesteśmy osobiście udać się do usługobiorcy.
Urządzenia fiskalne są również ważne dla samych klientów, a nie tylko dla przedsiębiorców. Dzięki pokwitowaniu, który jest drukowany, klient ma możliwość dokonania reklamacji nabytego produktu. Ostatecznie to pokwitowanie stanowi wyłączny dowód naszego nabycia towaru. Jest także świadectwem, że przedsiębiorca prowadzi zgodną z prawem działalność i płaci ryczałt od spieniężanych produktów i usług. Kiedy zdarzy nam się sytuacja, że kasy fiskalnej w butiku są odłączone lub stoją nieużywane możemy zawiadomić to do urzędu, który podejmie stosowne kroki prawne wobec właściciela. Grozi mu wtedy niebotyczinie wysoka kara finansowa, a nierzadko nawet sprawa w sądzie.
Urządzenia fiskalne pomagają również pracodawcom weryfikować sytuację finansową w firmie. Pod koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem sprawozdanie dobowe, a na koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe zestawienie, które zaprezentuje nam ile szczegółowo zarobiliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy prosto zweryfikować, czy któryś z personelu nie kradnie sobie naszej gotówki albo po prostu czy nasz interes jest rentowny.

Najtańsze kasy fikalne w twoim mieście

0 comment

You may also like