Home Przemysł Rodzaje pomp przemysłowych

Rodzaje pomp przemysłowych

written by klaudiusz 17 sierpnia 2016

bezpłomieniowe odpowietrzanie

Pompy należą do większej grupy urządzeń, do tzw. przenośników cieczy. Działanie pompy polega na przenoszeniu cieczy ze zbiorników położonych niżej, do zbiorników umiejscowionych niżej. Pompy są używane również do przetłaczania cieczy ze zbiorników o ciśnieniu niższym, do zbiorników, które mają wyższe ciśnienie.

Pompy mogą być urządzeniami bardzo skomplikowanymi technologicznie, ale również bardzo prostymi. Przenośnikiem cieczy może być, np. czerpak do studni lub koło młyńskie.

Wydajność

Obecne pompy z uwagi na swoją budowę mechaniczną są o wiele bardziej wydajne. Aby pompa mogła prawidłowo pracować niezbędne jest dostarczenie jej energii z zewnątrz. Niezbędnym elementem pompy zatem jest jej silnik.

Przy doborze pompy należy zwrócić szczególną uwagę na jej wydajność, moc oraz wysokość podnoszenia lub maksymalne ciśnienie. Moc pompy musi być odpowiednia do wysokości podnoszenia oraz wydajności. Należy zwrócić również uwagę na koszty eksploatacji pompy oraz jej awaryjność.

pompy przemysłowe

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/wp-content/uploads/2014/03/Dwumembranowa-pompa-HMD-z-napedem-elektrycznym.jpg

Rodzaje pomp

Obecnie najpopularniejsze są pompy przemysłowe. Istnieje bardzo wiele rodzajów pomp przemysłowych. Najczęściej używane są pompy do wody. Natomiast pompy przemysłowe dzielą się na: pompy beczkowe, pompy bocznokanałowe, pompy chemiczne, pompy chemoodporne, pompy do pompowania bentonitu i płuczki, pompy do gorącej cieczy, pompy do hydrotransportu, pompy do igłofiltrów, pompy do nawadniania, pompy do olejów i paliw, pompy do osadów, pompy do wody czystej, pompy do wody deszczowej, pompy do wody morskiej, pompy dozujące, pompy dwustrumienne, pompy głębinowe, pompy higieniczne i spożywcze, pompy krzywkowe, pompy kwasoodporne, pompy magnetyczne, pompy membranowe, pompy odwodnieniowe, pompy perystaltyczne, pompy samozasysające, pompy ściekowe, śmigłowe, śrubowe, pompy wałowe, wielostopniowe, wałowe, pompy z elastycznym wirnikiem oraz wiele innych rodzajów.

Źródło: http://www.grupa-wolff.eu/oferta/pompy-przemyslowe/

0 comment

You may also like