Przewoz osob zarobki

Od 2011 roku każdy taksówkarz oferujący usługi przewozu dla osób fizycznych musi mieć w samochodzie kasę fiskalną. Z celu tego zwolnieni są ci przewoźnicy, którzy produkują nasze usługi lecz we zgodności z pozostałymi podmiotami gospodarczymi.

Kasy fiskalne przenośne dla taksówkarzy wyróżniają się odpowiednimi wymiarami. Zazwyczaj są uchwyty pozwalające na jej stały montaż w samochodzie i zasilane są nie tylko z baterii zlokalizowanych w kasie, lecz istnieje też podłączone są do akumulatora samochodowego, dzięki czemu nie rozładują się podczas całej zmiany. Urządzenie zwykle jest wyświetlacz, który daje na stosowanie z niej w ról prostej i poziomej i jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że wskazanie taksometru i kasy powinno być skore do odczytania podczas jazdy przez taksówkarza oraz pasażera.
Dodatkowymi funkcjami, znacznie usprawniającymi pracę każdemu przewoźnikowi są: możliwość podłączenia kasy fiskalnej bezpośrednio do taksometru, dzięki czemu paragon można wydrukować automatycznie, opcja udzielania rabatów czy anulowania paragonu w sukcesie gdy klient zrezygnuje z kosztu. Kasa fiskalna dla taksówkarza została opracowana specjalnie z nauką o specyfice tego zawodu. Paragon wydrukowany z niej jest kilka ciekawych pozycji, takich jak czas przejazdu, pokonana odległość, numer taksówki czy ilość wykorzystanych jednostek w jednych taryfach. Taksówkarz może również umieścić na paragonie wiedzę o wyświadczonych usługach dodatkowych, czyli wniesienie bagażu, przewóz zwierząt itp.
Oczywiście jak wszystka kasa fiskalna ma one znane funkcje – wydruk raportu dobowego, miesięcznego, stanu kasy, raportu rozliczeniowego oraz dodatkowo wydruk raportu ustawień taksometru.
Kasa fiskalna potrafi żyć same zintegrowana z taksometrem i mieć samo urządzenie, przecież w realizacji takie rozwiązanie często się nie sprawdza, gdyż w duży sposób przeciwdziała ostatnie czas działania urządzenia oraz robi konieczność częstej wymiany rolek papieru. Możliwe jest te jej podłączenie do komputera w planu przygotowania odpowiednich funkcji czy aktualizacji oprogramowania.
Kasę bogata w funkcjonalny oraz krótkotrwały sposób nakładać i demontować w samochodzie, dzięki czemu nie dość, że pewno ona współdziałać z wieloma taksometrami, lub być wykorzystywana nie dopiero w poszczególnym samochodzie, toż ważna ją również wziąć do biura lub domu a tam przygotować wydruki raportów. Gwarantuje to także przed kradzieżą kasy podczas długich postojów.