Home Bez kategorii Plemniki uszkodzone glowki

Plemniki uszkodzone glowki

written by klaudiusz 4 maja 2017

Pary decydujące się na powiększenie rodziny coraz częściej borykają się z tematem niepłodności. Dotyka ona zarówno jedną, kiedy natomiast różną część. U mężczyzn wśród czynników wywołujących niepłodność oddaje się: niedorozwój lub mała ruchliwość plemników, zła jakość nasienia, a dodatkowo wszelkie urazy narządów płciowych.

Wbrew pozorom, u par starających się bezskutecznie o potomstwo, niepłodność występuje po części męskiej w 40% przypadków. Jednak diagnostyka niepłodności u facetów jest cięższa oraz kilka kosztowna niż u ich partnerek. W obecnym przedmiotu należy zrobić badanie jakości nasienia, opisujące parametry takie jak pH, upłynnienie, wielkość i lepkość, odsetek skutecznych i ruchliwych plemników również ich liczebność w 1 ml i ogółem w spermie. Pod mikroskopem zbiera się budowę plemników. W niektórych przypadkach kształtuje się dodatkowe badania – poziomu integralności błon oraz chromatyny plemników.

Jeżeli wszystkie parametry nasienia są prawidłowe, a jeszcze dbania o chcę nie przynoszą rezultatów, wyróżnia się skupienie na czynniku niepłodności żeńskim. Przyczynami niepłodności u ślubnych jest brak owulacji, brak drożności jajowodów, zespół wielotorbielowatych jajników i endometrioza. Co wysoce, ryzyko niepłodności żeńskiej wzrasta wraz z wiekiem – płodność kobiet a mężczyzn zmniejsza się z wszystkim rokiem po przekroczeniu 32-33 roku bycia. Do ostatniego wieku kieruje się trochę dobrze na tym jedynym poziomie. Jak wskazuje diagnostyka braku płodności kobiet? Jest ona bardziej zawiła niż męska, a co gorsza jest również inwazyjna. Przede wszystkim wyróżnia się w liczbach dniach cyklu stężenia hormonów płciowych we natur: FSH i estradiol. Pokazują one o potencjalnej rezerwie jajnikowej. Następnie należy zrobić ginekologiczne badanie USG sprawdzające stan narządów rodnych. Kolejny etap to doświadczenie drożności jajowodów inwazyjnie – służy ku temu histerosalpingografia. Jednocześnie badanie to zapewnia zgodzie na punkt jamy macicy a jej możliwych nieprawidłowości anatomicznych. Niekiedy sprowadza się też kobietę na histeroskopię.

0 comment

You may also like