Home Technika Nowa praca, a wiek kandydata – jak sobie poradzić na rynku pracy?

Nowa praca, a wiek kandydata – jak sobie poradzić na rynku pracy?

written by klaudiusz 14 marca 2016
symfonia fk

Jeżeli jesteśmy  w sytuacji, kiedy musimy znaleźć nową pracę, a nasz wiek, wcale nam w tym nie pomaga, co mamy zrobić? Osoby starsze mają duży problem ze znalezieniem nowej pracy, szczególnie gdy zamierzają zmienić branżę. Pracodawcy niechętnie przyjmują ludzi tego typu. Dlaczego? Ponieważ istnieje przekonanie, że osoby bardziej wiekowe trudniej przyswajają nowe informacje, często uważa się, że nie nadążają za nowymi technologiami. Tego typu problemy na szczęście da się przezwyciężyć. Warto, aby osoba szukająca zatrudnienia postarała się o dobrze napisany życiorys. W internecie można znaleźć wiele artykułów na ten temat, które pozwolą nam wyczarować ciekawe CV.

Kursy

Ważne jest też, aby ten życiorys był wypełniony odpowiednimi umiejętnościami i wiedzą. Warto spróbować zapisać się na jakiś kurs. Szczególnie osoby starsze, które nie mogą poszczycić się dobrą sprawnością fizyczną, mogłyby zastąpić to odpowiednim wykształceniem, na przykład w kierunkach informatycznych lub rachunkowych. Takie programy jak excel, word lub inne elementy pakietu office powinny być dobrym początkiem. Ciekawy i przydatny może okazać się program symfonia fk. To idealne narzędzie do obsługi sklepów internetowych lub po prostu rozliczania wydatków przy własnym biznesie. Nauka obsługi nie jest trudna. Podstawowy kurs można zrobić w tydzień.

Refundacja

Jeżeli jesteśmy osobą bezrobotną i zarejestrowaną w urzędzie pracy, warto tam zajrzeć. Często się zdarza, że PUP’y refundują tego typu szkolenia. Jest to bardzo duża oszczędność dla osób, biorących udział w takich przedsięwzięciach. Bezrobotny może oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, a gdy akurat szukamy pracy przyda się trochę zaoszczędzonego grosza. Trochę inaczej wygląda sprawa przy emerytach. Ci zatrudniani są bardzo chętnie, ale tylko w niektórych dziedzinach. Szczególnie jako pracownicy ochrony lub stróże nocni. Dzieje się tak za sprawą mniejszych kosztów zatrudnienia.

0 comment

You may also like

Leave a Comment