Home Bez kategorii Najnowsza metoda in vitro

Najnowsza metoda in vitro

written by klaudiusz 5 maja 2017

erp cdn xl

U kobiety po 30 roku życia płodność spada z roku na rok coraz drastyczniej. Jeśli przez rok dbań o dziecko zdrowej parze nie uda się wejść w ciążę warto na spokojnie zająć się dlaczego właśnie się dzieje. Powodów może stanowić bogactwo również nie warto od razu panikować. Dużo jest udać się do specjalisty pierwszego kontaktu, który wypisze skierowanie na badanie natur i badania hormonalne dla obydwu partnerów.

Powodem niepłodności może być niska liczebność plemników u partnera, ich niski stan lub szereg nieprawidłowości u kobiety. Niepokoić mogą nieregularne miesiączki lub brak bycia cyklu miesiączkowego.

Metoda in vitro
Dla wielu par muszących posiadać biologicznie swoje dziecko ostateczną możliwością jest droga in vitro. Klinika in vitro przyjmie się leczenia niepłodnej pary, uzna jej poziom zdrowia i procentowo oszacuje które są szanse na popadnięcie w ciążę. Jeśli szanse są niewielkie, być może lekarz odradzi rozpoczynanie procedury in vitro. Warto wiedzieć, że jest ona nie tylko bardzo obfita oraz długa, ale też trudna dla osoby i znacznie obciąża jej organizm. Jeśli natomiast lekarz oceni szanse starającej się pary pozytywnie, widać to żyć ostatnia metoda na stworzenie upragnionego dziecka. Poddanie się leczeniu trwa z kilku miesięcy do paru lat a chodzi tu uzbroić się w cierpliwość

Przebieg leczenia
Najpierw kobieta poddana jest kuracji hormonalnej noszącej na celu zwiększenie liczbie produkowanych komórek jajowych. Następnie, po paru miesiącach leczenia, w znieczuleniu zostaje pobrana komórka jajowa i realizuje do zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Kolejnym poziomem jest wszczepienie zapłodnionej komórki na powrót do macicy, co dzieje się ponadto w znieczuleniu. Teraz jest tylko czekanie także stanowienie atrakcyjnej myśli. Jeśli organizm kobiety nie odrzuci zapłodnionej cele i zarodek się przyjmie, po dziewięciu miesiącach para może spodziewać się wytęsknionego potomka. Jeśli natomiast organizm kobiety odrzuci zapłodnioną komórkę jajową, procedurę potrzeba będzie powtórzy po raz drugi.

0 comment

You may also like