Home Technika Mikroskopowe oko kamery

Mikroskopowe oko kamery

written by klaudiusz 7 sierpnia 2015
kamery mikroskopowe

Link do strony

W dzisiejszych czasach wraz z rozwojem technologicznym czynności, które do tej pory wydawały się być niemożliwe stają się realne. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi jaki dokonuje się z dnia na dzień na naszych oczach.

Nikogo już nie dziwią rozmowy prowadzone przy użyciu telefonu komórkowego – ba – dla pokoleń urodzonych w ostatnich kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost niemożliwym do wyobrażenia. Dlatego też ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka jest naszym udziałem.

Miniaturyzacja

Jednakże rozwój technologiczny to zarówno pojawianie się coraz to nowych udogodnień dnia codziennego, jak również stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już od dawien dawna. Przykładem może być tu znana od wielu dekad kamera. Obecnie jednym z trendów jakie obejmują ten rodzaj sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Ma to przede wszystkim zwiększyć wygodę ich użytkowania przez co staną się bardziej dostępne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma jednakże także swój inny aspekt – może wystawiać na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki niby sposób – zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w miejscach, których nie podejrzewalibyśmy o możliwość umieszczenia w nich rejestratorów obrazu.

kamery mikroskopowe

źródło: http://www.mikroskopy.pl/_cache/r_230512221f97b28a.jpg

Kamery mikroskopowe

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, mogą być mniejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu stanowią wdzięczne narzędzie działalności quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla zwykłego, szarego człowieka brzmi to jak fikcja. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to wtedy na całą hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może więc służyć chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania porządku w danym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez względu na sposób wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.

0 comment

You may also like

Leave a Comment