Jakie sa rodzaje urzadzen fiskalnych

Kasę fiskalną wynalazł w XIX wieku James Jacob Ritty, aby kontrolować pracowników swoich pubów. Posiadał kilka barów w Dayton (bywali tam nawet sławni miejscowi mafiozi, ale to temat na osobną historię). Był człowiekiem przedsiębiorczym i nie lubił, kiedy się go oszukuje. Kto z nas lubi? W pewnym momencie zaświeciła mu się żarówka i wpadł na pomysł skonstruowania nowego urządzenia.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_elzab_mini_e/Elzab Mini E - kasy fisklane Polkas Kraków

Krótka historia urządzenia

To urządzenie zrewolucjonizowało handel, choć pierwsze egzemplarze mało przypominały współczesne, elektroniczne kasy fiskalne – składały się bowiem z zegara i z szuflady, a w trakcie transakcji słychać było głośny dźwięk. Wynalazca po opatentowaniu urządzenia założył z bratem małą fabryczkę, która rozsławiła jego imię na cały świat. Choć dziś raczej mało kto z nas kojarzy nazwisko Ritty’ego, w książkach i na stronach internetowych poświęconych drukarkom fiskalnym można jest bez problemu znaleźć.

elzab mini e

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_elzab_mini_e_2.jpg

Duża czy mała kasa fiskalna? Wybór zależy od potrzeb!

Współczesne kasy fiskalne dzielimy na:
– kasy ECR (elektroniczne kasy rejestrujące) – nierozbieralne, o mniejszej pamięci RAM, bez możliwości rozbudowy. Ograniczona pamięć RAM oznacza, że po kilku latach urządzenie nadaje się do wymiany, choć rzadziej używane, posłuży dłużej.
– kasy POS – tzw. kasy komputerowe – o bardziej rozbudowanej pamięci RAM, z możliwością wymiany elementów i rozbudowywania zawartości.

Wśród kas ECR możemy wyróżnić:
– kasy przenośne – wygodne i małe kasy fiskalne elzab mini e doskonałe dla drobnych przedsiębiorców i w obsłudze imprez plenerowych
– kasy jednostanowiskowe – świetne w kioskach i sklepikach ze względu na niewielkie rozmiary, z możliwością podłączenia do komputera wagi i czytnika kodów, sprawdzają się również w handlu obwoźnym
– kasy systemowe – dobre dla większych sklepów, mające możliwość współpracy z innymi terminalami płatniczymi, kasami i programem magazynowym. Posiadają wiele ciekawych funkcji jak realizacja płatności za rachunki i sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl