Home Technika Jakie informacje muszą się znaleźć na paragonie z kasy fiskalnej?

Jakie informacje muszą się znaleźć na paragonie z kasy fiskalnej?

written by klaudiusz 2 lutego 2016
kasa fiskalna posnet

tłumaczenia specjalistyczne

Każdy z nas zna mały kawałek papieru, który otrzymujemy od kasjerki po zakończonych zakupach. Mało kto wie jednak, jakie informacje na paragonie z kasy fiskalnej są dla nas naprawdę przydatne i w którym jego miejscu można je znaleźć, nie mówiąc już o tym, co tak naprawdę jest na nim wyszczególnione.

Cena towaru

Pierwsze, co wpada nam do głowy to cena towaru – i oczywiście jest to najbardziej słuszne skojarzenie. Sam koszt zakupu to jednak nie wszystko. Informacje na paragonie z kasy fiskalnej pokazują nam, co, poza ceną samego produktu składa się na sumę, którą musimy zapłacić przy kasie. Innymi słowy, poza ceną z wliczoną już marżą wyszczególnione są także wysokości poszczególnych podatków wyrażone w procentach oraz sumarycznym koszcie, jaki wchodzi w skład ceny produktów.

Dane podatnika

To jednak dopiero początek. Kolejnym ważnym elementem wydruku jest adres sklepu, w którym zrobiliśmy zakupy oraz jego numer identyfikacji podatkowej (NIP). Znając te informacje będziemy wiedzieli, do kogo mamy się zgłosić, jeżeli zakupimy przykładowo uszkodzony sprzęt lub będziemy musieli dokonać zwrotu przeterminowanej żywności. Nawet, jeżeli miejsce sprzedaży nie jest stałe i jest nim obwoźna budka z hot – dogami, na tym dokumencie znajdziemy adres siedziby podatnika i z łatwością będziemy mogli go bez trudu odnaleźć.

Czas i data

Informacje na paragonie z kasy fiskalnej wskazują nam ponadto dokładny czas sprzedaży. Jest to z punktu widzenia konsumenta prawdopodobnie jeden z najistotniejszych elementów. Dzięki niemu dowód zakupu pokazuje jednoznacznie, kiedy go dokonaliśmy i rozwiązuje od razu bezspornie kwestie ewentualnych niejasności w obliczu konieczności dokonania reklamacji. Właśnie dzięki temu zapisowi przebieg naprawy gwarancyjnej sprzętu jest dzisiaj tak prosty. Kasa fiskalna posnet idealnie sprawdzi się w ewidencjonowaniu sprzedaży oraz drukowaniu prawidłowych dowodów zakupowych.

kasa fiskalna posnet

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_posnet_neo.jpg

Pozostałe

Poza treściami przeznaczonymi przede wszystkim dla kupującego, informacje na paragonie z kasy fiskalnej są również ważne dla urzędów skarbowych. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się oczywiście z koniecznością płacenia podatków. Z tego względu na każdym paragonie nadrukowany jest jego numer, co umożliwia łatwiejszą kontrolę w przypadku konieczności jej przeprowadzenia.
Kolejnym elementem wartym wyszczególnienia jest opis środków, za pomocą których rozliczona została transakcja – czy to gotówką, czy kartą płatniczą. Znacząco upraszcza on prowadzenie księgowości i rozliczanie zysków w fiskusie.
Jak widać, informacje na paragonie z kasy fiskalnej są paradoksalnie bardzo istotne. Co ważniejsze – nie tylko dla samego prowadzącego działalność gospodarczą, ale też dla urzędów i przede wszystkim – samego konsumenta.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl

0 comment

You may also like

Leave a Comment