Home Technika Istotne informacje na temat kas fiskalnych – wymogi, serwis

Istotne informacje na temat kas fiskalnych – wymogi, serwis

written by klaudiusz 26 lutego 2016
serwis kas fiskalnych kraków

kamery flir

Kasa fiskalna jest urządzeniem elektronicznym. Jej głównym zadaniem jest rejestracja obrotu oraz kwot związanych w podatkiem należnym z konkretnej sprzedaży. Zazwyczaj stosowane kasy pod koniec doby generują odpowiedni dobowy raport fiskalny. Nie ma żadnej możliwości zmienić wartości tego dokumentu w urządzeniu.

Wymogi Ministerstwa Finansów

Właściwie działająca kasa jest niezwykle ważna dla funkcjonowania każdej firmy. Niezależnie czy jest ona sprzężona z komputerem, terminalem, czy działa jako osobny element, ważne jest dbanie o jej stan techniczny. Kasy fiskalne koniecznie muszą spełniać wszystkie wymogi Ministerstwa Finansów. Przede wszystkim powinny mieć moduł fiskalny, klawiaturę, wyświetlacz, a także odpowiednią funkcjonalność. Ważne również zaopatrzenie kasy w system podtrzymujący jej działanie nawet w przypadku braku zasilania. Dobrze działające urządzenie otrzymuje homologację.

serwis kas fiskalnych kraków

źródło: http://erp.polkas.pl/wp-content/uploads/2015/03/systemy_obslugi_fiskalnej.jpg

Co w przypadku awarii?

Niestety czasami może dojść do awarii kasy z różnych przyczyn. W takim przypadku zaradzić może jedynie specjalistyczny serwis kas fiskalnych kraków. Fachowcy oceniają z jakiego typu uszkodzeniem mają do czynienia. Mogą wystąpić dwa zasadnicze problemu.
1. Pierwszy to zniszczenie mechaniczne. Usterka w elektryce, zużycie pewnych części. W takim przypadku dokonuje się wymiany elementu i kasa ponownie może być używana.
2. Inna sprawa dotyczy awarii oprogramowania. Tutaj należy postępować ostrożnie. W pamięci urządzenia są wszystkie transakcje prowadzone przez przedsiębiorstwo- ważne, żeby w miarę możliwości je zachować.

Elektroniczna kasa rejestrująca

Kasy najczęściej spotykane w firmach to ECR, czyli elektroniczna kasa rejestrująca. Ten typ pozwala na gotowe podłączenie do instalacji sklepowej. Minusem jest niewielka możliwość rozbudowania urządzenia, a także małe opcje konfiguracji.
Innym dosyć często stosowanym modelem jest POS czyli elektroniczny system sprzedaży. W jego skład wchodzą kasy komputerowe połączone z drukarkami fiskalnymi.
Pamiętajmy o odpowiednim dbaniu o stan techniczny naszej kasy fiskalnej. Korzystajmy z opcji serwisowania, a także dokonywania regularnych przeglądów, pomoże nam to uniknąć nieprzewidzianych konsekwencji awarii i uszkodzenia sprzętu.
Ale jeżeli taka usterka już się zdarzy to warto wybierać solidnych fachowców, którzy sprawnie i szybko dokonają koniecznej naprawy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl

1 comment

You may also like

1 comment

Sebastian 12 sierpnia 2016 at 13:08

Chociaż przegląd techniczny obowiązkowy jest raz na dwa lata, warto wykonać go co roku. Taka usługa nie dość, że jest tańsza to dodatkowo wpływa na przedłużenie żywotności kasy fiskalnej. Niektórzy producenci urządzeń fiskalnych uzależniają przedłużenie gwarancji właśnie od rocznych przeglądów technicznych. Każdy serwisant na kasie fiskalnej powinien umieścić naklejkę z dokładną datą najbliższego przeglądu. Większość kas fiskalnych informuje również o obowiązkowym przeglądzie. 

Leave a Comment