Home Przemysł Instalacja elektryczna

Instalacja elektryczna

written by klaudiusz 21 lipca 2015
przewody uziemiające

Prowadząc jakąkolwiek instalację elektryczną, bez względu na jej skomplikowanie, potrzebujesz uziemienia, aby nie była ona niebezpieczna. To powszechnie wiadomy fakt i ze względów bezpieczeństwa należy zadbać o to z należytą pieczołowitością. Co należy zrobić żeby odpowiednio uchronić siebie i innych obcujących z instalacją od możliwych zagrożeń?

Przewody uziemiające

Do dobrego uziemienia niezbędne są przewody uziemiające, które stanowią drogę przewodzącą między danym punktem sieci lub instalacji elektrycznej, a jej uziomem. Podstawowym przykładem na doskonałe działanie takiego układu są popularne i poprawiające bezpieczeństwo piorunochrony. Burza może wyrządzić wiele szkód, ale dzięki temu prostemu dodatkowi jakim jest piorunochron, zagrożenie diametralnie spada. Takie przewody stosowane w Twoich sieciach to dla Ciebie praktycznie żadne utrudnienie, ale naprawdę warto przyłożyć się i z uwagą je zastosować. W końcu od dziecka jesteśmy uczeni, że z prądem nie ma żartów. Wysokie napięcie może nas w najgorszym wypadku nawet zabić. Nie dopuszczaj więc nawet najmniejszej możliwości wypadku z Twoją instalacją elektryczną.

przewody uziemiające

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/wp-content/uploads/2015/12/przewody-uziemiajace.jpg

Dlaczego nie warto kupić tanich zamienników?

Być może nie masz odpowiedniej wiedzy na temat uziemień i sposobów w jaki można i powinno się je zakładać. Nie musisz się tym martwić. Po prostu zapytaj o radę i zaczerpnij wszystkich niezbędnych informacji w tym zakresie. Cena potrzebnych przewodów jest niczym w porównaniu do ceny jaką można zapłacić za ich brak, więc nie próbuj zaoszczędzić na przykład na zamiennikach wątpliwego pochodzenia i niższej jakości. Każdy elektryk z pewnością odmówi pracy przy takich układach, które nie będą odpowiednio zabezpieczone.

0 comment

You may also like

Leave a Comment