Bank nasienia warszawa cennik

Bank nasienia (spermy) to pola, w jakich gromadzi się nasienie dawców. Muszą oni zrealizować ściśle określone kryteria. Przede ludziom w ich spermie powinna odnaleźć się odpowiednia ilość plemników (minimalnie 40 milionów na 1 mm) o odpowiednio dużej ruchliwości. Dawca musi istnieć w prawdziwej jakości fizycznej, żyć w wieku do 35 lat dodatkowo nie posiadać obciążenia żadnymi chorobami genetycznymi.

Dodatkowo ocenie podlega jego rozwój, budowa ciała kolor oczu i włosów i, co dobre, wykształcenie (minimum średnie). Wg prawa UE sperma dostarczana jest nieodpłatnie. Wypłacana jest wyłącznie nagroda za poniesione koszty np. dojazd (max. 700 zł).
Pierwszym okresem kwalifikacyjnym dawcy jest długi wywiad, podczas którego podawanych stanowi mu szereg pytań odnośnie jego istnienia seksualnego, przebytych wad i form rodzinnej. Później sprawdza się jego klęsk w charakterze sprawdzenia, bądź nie jest nosicielem chorób zakaźnych (np. HIV), pobiera nasienie i wymaz z cewki moczowej. Jeśli każde warunki zostaną wykonane oddane nasienie dochodzi do banku spermy na okres pół roku. Dopiero po terminie tego terminu robi się nowe badania a na ich podstawie kieruje nasienie do pewnych procedur. Dawca musi podpisać z bankiem odpowiednią umowę – klinika musi wziąć pełną uwaga na ważne przechowywanie nasienia. W własnym regionu praktyka oddawania spermy jest zazwyczaj jeszcze kilka atrakcyjna, stąd pobrany materiał nigdy nie ulega zniszczeniu.
Czerpać z banku teoretycznie chyba jakiś. Ale na mierze polskiego prawa samotne panie nie mogą zyskać z usług banku spermy (dziecko musi bowiem na jego zdolności mieć również starego i mamę). Najczęściej klientami takich przychodni są bezpłodne pary i klienci będący nosicielami chorób genetycznych, jakich nie chcą ujawniać swoim synom.