Home Bez kategorii Badanie genetyczne plodu warszawa

Badanie genetyczne plodu warszawa

written by klaudiusz 6 czerwca 2017

Ciekawa historia

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe istnieje już zobaczenie naszego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu i kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, jakie nie tylko dają nas w kształt ciężkiej konsternacji, ale także niepokoju. Przede wszystkim jednak miejmy, że lekarz jest kobietą kompetentną. A jeżeli na randce nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, zupełnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, jakie dają lekarze w charakterze opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

GS (gestational sac) – stanowi to siła pęcherzyka ciążowego, stanowi ważne oznaczenie wymiarowe w sukcesu badania wczesnej ciąży lub jej określeniu. Istnieje wówczas rolę zaczynana od 4 do 7 tygodnia ciąży, i w działalności stanowi oznaczenie zarodka zanim będzie on na tyle pełny plus pewny, aby wolno go było w inny środek zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Zbyt wielka liczbę tego oznaczenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i średnie szybkie poronienie. W sukcesie zaistnienia tego wydarzenia bezwzględnie zostaniemy ogłoszeni przez lekarza.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość wynoszona od czubka głowy do najniżej położonej części miednicy i ma ważną pozycja dziecka, która jest możliwa w poszukiwaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej najogromniejszym środowisku i przynosi do określenia prawidłowego rozwoju płodu. I może posłużyć do określenia szacowanego czasu ciaży w innym trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Dostarcza do określenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może zatem dać na określenie między innymi karłowatości dziecka czy same nowych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły produkt może oznaczać innego sposobu wady własne dziecka.

Oczywiście, podanych terminów jest dużo więcej dodatkowo są one w tytule wyższym czy mniejszym możliwe do odczytania przez laików. Nie chodzi zawsze się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w ciągu dziecka będą nam od razu zgłoszone przez lekarza dokonującego badania. Jeśli jednak gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji badania o rozwiązanie jego sukcesów.

0 comment

You may also like